Psikolojik Danışmanlık Birimi

Skip Navigation LinksHaliç Üniversitesi Haliç'te Yaşam Psikolojik Danışmanlık Birimi
Psikolojik Danışmanlık Birimi

​Bireyler, yaşamlarının bazı dönemlerinde, günlük hayatlarını ve ilişkilerini işlevsel olarak sürdüremediklerini, benzer problemleri sık sık yaşadıklarını, duygusal olarak kendilerini iyi hissetmediklerini fark edebilir. Böyle zamanlarda, problemlerinin kaynağını tek başına bulmak ve çözümlemekte zorlanabilirler. Terapi sürecinde amaç, bireyin, kendini tanımasını, geçmişinde ve bu gününde zorlandığı alanlarını çözümleyebilmesini ve ruhsal alanda hayatını kolaylaştırmasını sağlamaktır. 

Üniversitemizde, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın ihtiyaç duyduklarında başvurabilecekleri Psikolojik Danışmanlık Birimi bulunmaktadır. Terapiye başlama kararı alan danışanların seansları, ilk olarak haftada bir şeklinde düzenlenmektedir. Terapinin ilerleyen zamanlarında, ihtiyaca göre haftada iki veya iki haftada bir olarak da değiştirilebilmektedir.

Gizlilik, bu birimin en temel ilkelerinden biridir. Terapiler sırasında konuşulanlar, psikolog ile danışan arasında kalmakta, yapılan görüşmeler hakkında ailelerin ve üniversitemiz çalışanlarının bilgisi olmamaktadır.

Bu hizmetten faydalanmak isteyen öğrenciler, psikoloğumuzun seanslarına katılmak için, kendisiyle mail üzerinden iletişim kurmakta ve randevu oluşturmaktadır. Maillerinize geri dönüşler randevu programı doğrultusunda yapılmaktadır.

Başvuru için lütfen başvuru formunu eksiksiz doldurup, psikolojikdanisma@halic.edu.tr​ adresine e-mail göndermeniz gerekmektedir.​

Başvuru formu için tıklayınız​.

​​