Kariyer Merkezi ve Mezun İlişkileri Müdürlüğü

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Language Help Desk

Değerli Öğrenciler,

Kariyer Merkezi olarak yabancı dil konusunda sizlere destek olmak için “Yabancı Dil Destek Ekibi” projesini online / yüz yüze olarak yürütmeye devam ediyoruz.

Haliç Çeviri Kulübü ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda aşağıdaki başlıklarda destek olabiliyoruz;

  • Özgeçmişlerinizin İngilizce versiyonunu kontrol edebilir,
  • İş / Staj başvuruları için yazdığınız Ön Yazılarınızı (Cover Letter) düzenleyebilir,
  • Birebir İngilizce konuşma pratiği yapabilir (Seviyesi B1 ve üstü olanlar),
  • İngilizce iş/staj mülakatlarına hazırlanmanız için destek olabiliriz.

Randevu almak için languagehelpdesk@halic.edu.tr adresine talebinizi iletebilirsiniz.

*Yukarıda bulunan başlıklar dışında ki isteklerinizi de yazabilirsiniz. Kariyer merkezi tarafından uygun görülen istekler Yönderlere iletilecektir.

Randevu almadan önce eğer bilmiyorsanız İngilizce seviyenizi tespit etmek için linkteki sınavı yapmanızı öneririz.


YÖNDERLER

Zehra KILIÇASLAN

Merhaba! Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okuyorum. İngilizce öğrenme sürecinde size yardımcı olmayı çok isterim.

Asma BORGİ 

Merhaba, uluslararası bir MBA öğrencisiyim ve İngiliz Edebiyatı mezunuyum. Uluslararası ofiste yarı zamanlı olarak çalışıyorum ve aynı zamanda HISA kulübünde etkinlik organizatörüyüm. Arapça, Fransızca ve İngilizceyi çok iyi bildiğim için dil ile ilgili tüm sorularınızda size yardımcı olmak için buradayım.

Aybala ŞAHİN

Herkese merhaba! Tıp fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim. Daha önce ilkokul öğrencilerine İngilizce dersleri verdim, bu sene de Haliç Çeviri Kulübünde yönetim kurulundayım. İngilizce konusunda herhangi bir sıkıntınız olduğu zaman danışabilirsiniz.

DİLAN AY 

Merhaba! İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisiyim. Fransızca dersleri alıyorum ve dil bilimi üzerinde okumalar yapmaktan hoşlanıyorum. Haliç Üniversitesi Uluslararası Ofiste kısmi zamanlı asistan olarak çalışıyorum ve Haliç Çeviri Kulübü yönetim kurulu üyelerinden biriyim. Sizlere yardımcı olmak için buradayım.

Hazar SUNAY

Merhaba! İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda B1 seviyesinde Almanca biliyorum ve İtalyanca dersi alıyorum. Yabancı dil ile ilgili sorularınız olursa cevaplamak isterim.

SENAY ÇOKGÜNGÖREN 

Merhaba! Mütercim Tercümanlık öğrencisiyim İngilizceye oldukça hakimim ve aynı zamanda İtalyanca dersleri de alıyorum sizlere yardımcı olmak isterim.

Zehra YALAZA

Mütercim Tercümanlık öğrencisiyim. Yurtdışında bir sene dil eğitimi aldım, İngilizce eğitim verdim. Başlangıcından itibaren bu projede keyifle yer alıyorum. Çeşitli alanlarda yapılacak çevirilere ve dil konusunda öğrencilerin ihtiyaçlarına yardım olmak için buradayım.

ROKEEBAR USMAN

Merhaba, ben İşletme öğrencisiyim. İngilizce ile ilgili her konuda yardımcı olmak isterim.

SAMAR ATEF

Merhaba, son sınıf Amerikan Kültürü ve Edebiyatı öğrencisiyim. Hem İngilizce hem de Arapça biliyorum. Size yardım etmek ve yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım!