Haliç TV

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Haliç TV

Haliç Üniversitesi Televizyonu bilgi, haber ve etkinlik paylaşımına öncelik veren, üniversite odaklı olmasının yanı sıra konum itibarıyla ilişkide olduğu çevre ile de entegre, güncel bir yayıncılık anlayışı taşımaktadır. Üniversite televizyonumuz takipçilerimizin her an her yerde, internet üzerinden yayınları izlemelerini sağlayan, yeni nesil bir televizyonculuk anlayışına uygun internet tv teknolojisine sahiptir.

Üniversitemiz bünyesinde bilim, sanat ve spor alanlarında gerçekleşen etkinliklerin yayınlanmasının yanı sıra, öğrenci kulüpleriyle iş birliği içinde hazırlanan güncel programlar televizyonun yayın içeriğini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim kadrosunun akademik düzeyde gerçekleştirdiği faaliyetlerin bir yayın platformuna taşınmasıyla bilimsel anlamda görsel bir kütüphane özelliğini de içinde barındırmaktadır.

Kitle iletişimin en etkili yayın organlarından biri olan televizyon sayesinde “Haliç’te Yaşam” üniversite sınırlarının dışına çıkarak içinde bulunduğu bölgeyle iç içe ve etkili bir iletişim dili geliştirebilecek, üniversite ve şehir arasındaki bağın sağlamlaşmasına destek olacaktır. Üniversite televizyonumuz, Haliç’in zengin mirasından ilham alarak geliştirilen üniversite misyonumuzun görünen ve etkili yüzü olma niteliği taşımaktadır.

Üniversitemizin güncel ve yenilikçi vizyonunun göstergesi olarak Haliç Üniversitesi Televizyonu yayıncılık anlayışını genç ve dinamik bir yaklaşım üzerine temellendirmiştir.