Haberler

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Haliç Üniversitesi ‘‘World’s Top %2 Scientists’ List’'de Yer Aldı

16.11.2022

Dünyanın en saygın üniversitelerinden Stanford Üniversitesi’nin yayınladığı World’s Top %2 Scientists’ List yayınlandı. Dünya’daki tüm üniversiteleri kapsayan ve bilim insanlarının üretkenlik, ortak yazarlık pozisyonları, bilimsel makale sayıları, atıf ve yazarlık sayıları gibi evrensel akademik verilerini baz alarak yayınlanan listede Haliç Üniversitesi de yer aldı. 

Bilimsel etki endeksi kullanılarak, başarı sıralamasında dünyada yüzde 2’lik dilime giren akademisyenlerin açıklandığıraporun 2022 listesinde dünyanın sayılı üniversitelerinden  toplam 200.408 akademisyen yer aldı. Kariyer boyu ve son yıl verileri baz alınarak düzenlenen listede Türkiye’den 1202 akademisyenin ismi açıklandı. Bilimsel ve akademik alanda ulusal/uluslararası birçok atılım gerçekleştiren Haliç Üniversitesi, Stanford Üniversitesi’nin açıkladığı bu sıralamaya iki akademisyeni ile girerek önemli bir başarıya daha imza attı.  

Rektörümüz Prof. Dr. Zafer UTLU (176.247) ve Mühendislik Fakültemizden Doç. Dr. Alireza SOURI (136.903) listede yer alan akademisyenlerimiz oldu. 

Rektörümüz Prof. Dr. Zafer UTLU, açıklanan akademik başarı listesi için ‘‘Stanford gibi uluslararası bir üniversite tarafından belirlenen böyle bir listede yer aldığımız için hem kendi adıma hem de meslektaşım Sayın SOURI adına mutluluğumu ifade etmek isterim. Bu başarının tüm genç akademisyenlerimize bilimsel çalışmalarında ilham ve motivasyon kaynağı olmasını temenni ediyorum.’’ ifadelerinde bulundu. 

‘’2022 World’s Top %2 Scientists’ List’’e ulaşmak için tıklayınız.