Haberler

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Haliç Üniversitesi ile Spor Endüstrisi A.Ş. Arasında Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

19.03.2021

İstanbul, 16 Mart 2021 – Üniversitemiz Rektörü Sn. Prof. Dr. Zafer Utlu, Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Nilgün Efendioğlu ile Spor Endüstrisi A.Ş. kurucu ortakları Sn. Ozan Karakuş ve Sn. Yusuf Ziya Üzüm'ün katıldığı imza töreninde taraflar arasında imzalanan eğitim iş birliği protokolüyle yeni bir dönem başladı.

75’i Aşkın Ülkede Geçerliliğe Sahip Eğitim Programları

Spor Endüstrisi Anonim Şirketi, Avrupa Sağlık ve Fitness Sektörünün öncüsü olan EuropeActive’in Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Bu bağlamda Üniversitemiz iş birliği ile gerçekleşecek eğitim programları 75’i aşkın ülkede uluslararası geçerliliğe ve onaya sahip olacaktır.

Deniz Aşırı Ülkelerde de Onaylı ve Geçerli

Spor Endüstrisi A.Ş. aynı zamanda İngiltere’de BDA (İngiltere Diyetisyenler Birliği) ve Amerika’da EatRight olarak bilinen CDR (Beslenme ve Diyetetik Komisyonu)’ nin eğitim sağlayıcılığını gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda yalnızca Avrupa’da değil, Amerika ve İngiltere gibi saygın ülkelerde de onaylı eğitim programları gerçekleşecektir.

Spor Endüstrisi A.Ş.

Sağlık ve Spor yönetiminde halk sağlığı üzerinde etki yaratan ve sağlık ile spor profesyonelleri için standartların yükseltilmesi ve bu alanındaki mesleki tanımlamanın desteklenmesi için var olan diğer meslek gruplarına uzmanlık eğitimleri veren tüm menfaat sahiplerinin yenilenmesini ve ilerlemesini sağlamak için kurulmuştur.

Vizyonu

Uluslararası standartların uygulanmasını destekleyecek ortaklık ve sürekli eğitim sistemlerini oluşturarak sağlık ve spor sektörü çalışanlarının eğitim ve uygulamalarını arttırmaktır.