Duyurular

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Haliç Üniversitesi Küresel Rekabete İlk Adımını “THE” Listesine Girerek Attı...

23.04.2020

İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde üniversitelerin bu hedeflere ulaşmaya katkı sağlamak amacıyla yaptıkları çalışmaların ölçüldüğü Etki Sıralaması 2020 (Impact Ranking 2020) 22 Nisan 2020’de açıklandı.

Haliç Üniversitesi başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, özellikle “Kaliteli Eğitim” (Quality of Education) ile “Sağlık ve Refah” (Good Health and Well Being) başlıklarındaki performansıyla dünya genelindeki birçok üniversiteyi geride bırakarak 400 - 600 aralığında yerini aldı.

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için oluşturulmuş bir evrensel eylem çağrısıdır. İlk kez bu hedefler doğrultusunda bir liste hazırlayan THE, dünya genelindeki üniversiteleri daha iyi bir yaşama katkıda bulunmaları için teşvik etmeyi amaçlıyor.

Sıralamada dünya çapında 85 ülkeden toplam 766 üniversite bulunuyor. En çok katkıyı 63 Üniversite ile Japonya, ardından 47 Üniversite ile Rusya ve 37 üniversite ile Türkiye sağlıyor.

THE 2019 Dünya Üniversiteleri Etki Sıralaması ile ilgili detaylı bilgi ve listelere

https://www.timeshighereducation.com/rankings/impact/2020  adresinden ulaşılabilirsiniz.