Haberler
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

İş Yaşamı için Sosyal Yetkinlik Gelişimi Projesi Tamamlandı

04.01.2019

Proje Detayları

Üniversitemiz Kariyer Merkezinin TEGV iş birliği ile gerçekleştirdiği, ilköğretim çağındaki çocukların eğitim ve gelişimlerine katkı sağlayarak onların motivasyon kaynağı olmayı hedefleyen Eğlenerek Öğreniyorum  21 Aralık 2018 Cuma günü başarı ile tamamlandı.

Projeye komşu okulumuz Şehit Öğretmen Neşe Alten İlk ve Ortaokulundan 2, 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri katıldı ve oyunlu eğitim içerikleri belirli periyotlarla hayata geçirildi.

Her hafta yedi ayrı sınıfta eğitim ve etkinlikler yapan Kariyer Merkezi gönüllü öğrencileri 400 öğrencinin bulunduğu okulda 140 öğrenciye ulaşma imkânı buldu. 

Projeye Kabul Edilen Öğrencilerimiz

Aybike Köseoğlu, Ayfer Yılmaz, Ayşegül Topkaraoğlu, Büşra Aktekin, Büşra Öcal, Fehime Yürürdurmaz, Gizem Uyğur, Hilal Bilgili, İrem Özgürel, İsa Zobu, Kübra Duman, Mahmut Faruk Şahin, Murat Kılıç, Özge Büyükbodur, Selin Sevilay Pankal, Yudum Demir 

Yetkinlik Gelişimi Değerlendirme

Proje ile üniversitemiz öğrencilerinin 21. yüzyıl yetkinlikleri doğrultusunda çözüm odaklılık, ekip yönetimi, karar alma ve kreatif düşünme yetkinliklerini geliştirmesi amaçlanmıştı. Proje öncesi ve sonrası yapılan 1-10 likert ölçeği ankete göre projenin, projeye katılan üniversitemiz öğrencilerinin yetkinlik gelişimine faydası olduğu görüldü. 

  • Karşılaştığım problemler karşısında çözüm odaklıyım

Proje öncesi: 8,73 / 10

Proje sonrası: 8,79 / 10

  • Bir iş, proje veya eğitim için ekip yönetiminde başarılıyım

Proje öncesi: 6,45 / 10

Proje sonrası: 8,50 / 10

  • Kendim ve başkaları adına karar almakta zorlanmam

Proje öncesi: 6,36 / 10

Proje sonrası: 8,86 / 10

  • Diğer insanlara göre daha yaratıcı çözümler üretirim.

Proje öncesi: 7,45 / 10

Proje sonrası: 8,43 / 10

Çözüm odaklı olan üniversite öğrencilerimizin proje sonunda; eğitim için ekip yönetme yetkinlikleri %21, karar alma yetkinlikleri %25 ve yaratıcı düşünme yetkinliklerinde %10 oranında pozitif bir değişim gerçekleşmiştir.

Strateji ve İş Geliştirme Daire Başkanlığı

Kariyer Merkezi Müdürlüğü