Haberler
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Haliç Üniversitesi’nden Hemşirelere Şükran Ziyareti

12.05.2020

Dünya Sağlık Örgütü 2020 yılını, modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğumunun 200. yılı olması nedeniyle ‘Hemşire Yılı’ olarak ilan etmiştir. Ayrıca Florance Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs tüm dünyada "Hemşireler Günü" ve 12-18 Mayıs haftası ise "Hemşirelik Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınında ülkemizde ve dünyada mücadele eden tüm sağlık çalışanları gibi hemşirelere de büyük fedakarlıklar düşmektedir. Bu nedenle bu yıl hemşireler günü her yıl olduğundan daha büyük önem taşımaktadır.

Haliç Üniversitesi de zor dönemlerden geçtiğimiz günlerde insan hayatını her şeyin üstünde tutarak, pandemi sürecinde dahi bizler için özveri ile çalışan tüm hemşirelere gösterdikleri fedakarlıklar için minnetini ve şükranlarını gösterdi.

Aşçılık Bölüm Başkanı Gülden Atay'ın önderliğinde Haliç Üniversitesi’nin kendi mutfağında hazırlanan ve hijyenik şartlarda paketlenerek hazırlanan kekler, Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı ekibi tarafından iş birliği içerisinde olduğumuz Reyap Hastanesi çalışanlarına dağıtıldı. Aynı zamanda Hemşirelik Yüksekokulu tarafından hazırlanan tebrik mektubunu Hastanenin Başhemşiresine ileterek hemşireler haftası kutlandı.