Haberler
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Doç. Dr. Emine Esra Kasapbaşı ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz Kanca Demirci Genel Kimya Laboratuvarı

24.05.2019

Doç. Dr. Emine Esra Kasapbaşı ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz Kanca Demirci. Genel Kimya Laboratuvarı. 2019. 1. Basım. Nobel Akademik Yayıncılık, Ankara. ISBN: 978-605-7985-81-3.

Genel Kimya Laboratuvarı kitabımız, Fen Fakültelerinin Kimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji Bölümleri Genel Kimya Laboratuvarı dersleri ile diğer fakültelerde okutulan Genel Kimya derslerinin içerisinde yapılan laboratuvar çalışmalarında kullanılması amacıyla hazırlanmıştır. Kitabımız, öğrencilerin genel kimya laboratuvarlarında ve genel kimya derslerinde öğrendikleri teorik bilgileri uygulayabilecekleri deneyler hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Bu amaçla, kitabımızda genel kimya laboratuvarlarında uyulması gereken kurallar, kimyasalların doğru kullanımı ile ilgili dikkat edilecek noktalar, laboratuvar malzeme ve cihazlarının kullanımı ile temizliği, deneylerin hazırlık aşamaları ve prosedürleri yer almaktadır. Bu sayede öğrencilerin, laboratuvarda çalışma disiplinini ve genel kimya laboratuvarı kapsamındaki deneyleri yürütmeyi öğrenmeleri hedeflenmektedir. 

İlgilenenlerin kitabın içeriğini inceleyebilmeleri için faydalanabilecekleri internet sayfası da aşağıdaki linkte bulunmaktadır.

https://www.nobelyayin.com/detay.asp?u=15370