Duyurular
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

2018-2019 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuruları

26.12.2018

MERKEZİ & ORTALAMA YERLEŞTİRME PUANI İLE YATAY GEÇİŞ

Akademik Faaliyet

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Başvuru Tarihleri

14 Ocak 2019 Pazartesi

16 Ocak 2019 Çarşamba

Değerlendirme

17 Ocak 2019 Perşembe

18 Ocak 2019 Cuma

İlan

22 Ocak 2019 Salı

Asil Kayıt

23 Ocak 2019 Çarşamba

25 Ocak 2019 Cuma

2018-2019 BAHAR DÖNEMİ YATAY GEÇİŞ LİSANS ve ÖNLİSANS KONTENJAN ve PUAN TABLOLARI 

Dikkat Edilecek Hususlar

  • ‘Yeni kullanıcılar’ kısmından T.C NO ve e-postanızı girip gelen şifre ile ‘mevcut kullanıcılar’ alanından giriş yapınız. Giriş yapıldıktan sonra ilgili alanları doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Başvurunuzu tamamladıktan sonra e-postanıza gelen onay mailinden başvurunuzun gerçekleştiğini teyit edebilirsiniz.
  • Durum değişikliklerinde sizinle e-posta adresi ve cep telefonunuz üzerinden iletişime geçilecektir. Lütfen tüm alanların doğru olduğuna emin olunuz.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

  • Öğrenci Belgesi
  • Onaylı Transkript

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ÖZEL KOŞULLAR

KURUMİÇİ (BÖLÜMLERARASI) YATAY GEÇİŞ

Üniversitemiz bünyesindeki aynı düzeyde fakat farklı merkezi yerleştirme puan türü ile öğrenci kabul eden diploma programları arasında yatay geçiş başvurusu yapılabilmesi için, öğrencinin merkezi sınava girdiği yıl itibarıyla geçmek istediği diploma programı için geçerli olan puan türünde aldığı merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği diploma programına eşdeğer yurt içindeki diğer üniversitelerin diploma programlarının en düşük taban puanından az olmaması şartı aranır.

ORTALAMA ile YATAY GEÇİŞ

Öğrencinin, kayıtlı olduğu programda bitirmiş olduğu dönemlere ait genel not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 (2.30/4.00) olması şarttır. Önlisans derecesinde; hazırlık, birinci ve son dönemde yatay geçiş yapılamaz. Lisans derecesinde; hazırlık, birinci ve son sınıfta yatay geçiş yapılamaz, diğer yıllarda yapılabilir.

Hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümlere yatay geçiş (İngilizce İşletme, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık), hazırlık sınıfı okutulmayan bir bölüm veya programdan ise Haliç Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nın yapacağı dil muafiyet ve yeterlilik sınavından başarılı olması ya da Ulusal veya Uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından Üniversitenin belirlediği başarı düzeyinde bir puanı başvuru sırasında belgelendirilmesi gerekir.

Yukarıda belirtilen belgelerin eksik ya da yanlış olması halinde kesinlikle kayıt işlemi yapılmayacaktır. Sorularınız için ogrencihizmetleri@halic.edu.tr  adresine e-mail atabilirsiniz.