Lisansüstü İndirimler

LİSANSÜSTÜ İNDİRİMLERİ

 1. Üniversitemiz Lisans programlarından disiplin cezası almadan mezun olan ve Üniversitemiz Lisansüstü programlarında eğitim – öğretime devam eden öğrencilere, eğitim – öğretim ücretinde %30 indirim yapılır.
 2. Üniversitemizin Lisans programlarından, disiplin cezası almadan genel not ortalaması 4.00 üzerinden 2.75 - 3.25 ortalama aralığı ile mezun olup Yüksek Lisans Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimize eğitim – öğretim ücretinde %35 indirim yapılır.
 3. Üniversitemizin Lisans programlarından, disiplin cezası almadan genel not ortalaması 4.00 üzerinden 3.25 - 3.50 ve üzeri ortalama aralığı ile mezun olup Yüksek Lisans Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimize eğitim – öğretim ücretinde %50 indirim yapılır.
 4. Üniversitemiz Yüksek Lisans eğitimini disiplin cezası almadan tamamlayıp, Doktora/Sanatta Yeterlilik Programlarına kayıt yaptıranlara; Yüksek Lisans Programlarımızdan genel not ortalaması 4.00 üzerinden 3.50 ve üzeri ortalama ile mezun olanlara, 2016-2017 eğitim – öğretim ücretinde %25 indirim yapılır.
 5. Üniversitemiz personeli, personelimizin eşi ve çocuklarına lisansüstü eğitim – öğretim ücretinde %25 indirim yapılır.
 6. Eğitim – öğretim ücretinin tamamını peşin olarak ödeyen öğrencilerimize eğitim – öğretim ücretinde artı %5 indirim yapılır.
 7. Meslek Grubu İndirimleri; Yüksek Lisans Programlarımızda, Bankacı/Sigortacı, Mali Müşavir, Öğretmen, Sağlık Personeli, TSK ve Emniyet Personeli, Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu Mensuplarına  % 25 indirim yapılır.
 8. Grup İndirimleri
  • Yüksek Lisans Programlarımızda, 5-9 kişilik grup oluşturan öğrencilere %35,
  • Yüksek Lisans Programlarımızda, 10-20 kişilik grup oluşturan öğrencilere %40,
  • Yüksek Lisans Programlarımızda, 21 kişi ve üzeri grup oluşturan öğrencilere ise %50 indirim yapılır.
 9. İndirim oranlarından sadece bir tanesinden ve en yüksek olan orandan faydalanılır. İndirimler normal eğitim öğretim süresi için geçerlidir. Özel öğrenciler bu indirimlerden faydalanamazlar. Bilimsel hazırlık okuyan öğrencilere bu indirimler uygulanır.