Spor Kulüpleri

Spor Kulüpleri

SUALTI TOPLULUĞU (HUSAT)

Haliç Üniversitesi Sualtı Topluluğu Kulübü katılımcı öğrencileri dalış, deniz ve sualtı canlıları hakkında bilgilendirmeyi amaçlar; sualtını ve suyu insanlara sevdirmek için dalışlar organize edip, eğitim verir.

Sualtı dünyasının güzelliklerini keşfetmek isteyen, kendisine dalış arkadaşları arayan arkadaşlarımızı bize katılmaya çağırıyoruz.

 

FUTBOL TAKIMI

Kulübümüz Futbola Sporcu ya da seyirci olarak ilgi duyan öğrencileri biraraya getirmek amacıyla kurulmuştur. Diğer Spor dallarıyla karşılaştırıldığında futbolun daha fazla oyuncu ile oynanması oyunculara toplu halde spor yaparak eğlenme olanağı sunar. Kulübümüz katılımcılarına sunduğu bu eğlenceli ortamın yanı sıra ulusal ve uluslararası çeşitli organizasyonlara katılarak ülkemizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etme şansı verir.

Futbola ilgi duyuyor, takımımızın yeni şampiyonluklarında pay sahibi olmak istiyorsanız sizleri de antrenmanlarımıza bekliyoruz.

 

KADIN VOLEYBOL TAKIMI

Üniversitemiz Kadın Voleybol Kulübünün amacı voleybolu seven, yapan, destekleyen öğrencilerimizi bir araya getirerek voleybol eğitimi vermeyi, uygulamalı eğitimi için gerekli koşulları sağlamaktır. Ayrıca üyelerimizden kurulan okul takımımız Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen resmi turnuvalara katılarak üniversitemizi temsil etmektedir.

Voleybola ilgi duyan, takım ruhu içinde eğlenip spor yapmak istiyorsanız, sizleri de aramıza bekleriz.

 

BASKETBOL TAKIMI

Basketbol Sporuna gönül vermiş öğrencileri aynı çatı altında birleştiren kulübümüz erkek basketbol takımıyla üniversitemizi çeşitli organizasyonlarda temsil etmektedir. Ayrıca temel basketbol teknikleri konusunda eğitim almak isteyen öğrenciler için gerekli koşulları sağlamak da kuruluş amaçlarımızdandır. Basketbol takımımız Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen resmi turnuvalara katılarak üniversitemizi temsil eder.

Ders dışı zamanlarını takım ruhu içinde hem eğlenip hem spor yaparak değerlendirmek isteyen herkesi kulüp çalışmalarımıza katılmaya bekliyoruz.

 

ERKEK HENTBOL TAKIMI

Kulübümüz hentbol Sporunu daha yakından tanıtmayı, hentbolla ilgilenen öğrencileri bir araya getirerek hentbol eğitimi vermeyi ve uygulamalı eğitim için gerekli koşulları sağlamayı amaçlar. Kulüp üyelerimiz spor yaparken aynı zamanda arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirebilirler. Ayrıca üye öğrencilerden kurulan okul takımımız yurtiçinde düzenlenen çeşitli organizasyonlarda okulumuzu temsil etmektedir.

Hentbola gönül verenleri, takım ruhu içinde spor yapmak isteyen herkesi kulübümüzün bir parçası olmaya çağırıyoruz.

 

SU TOPU TAKIMI

Kulübümüz Su Topu Takımı Sporunu daha yakından tanıtmayı, Su Topu ile ilgilenen öğrencileri bir araya getirerek Su Topu eğitimi vermeyi ve uygulamalı eğitim için gerekli koşulları sağlamayı amaçlar. Üye öğrencilerden kurulan okul takımımız yurtiçinde düzenlenen çeşitli organizasyonlarda okulumuzu temsil etmektedir.

Su Topu Oynamaya ilgi duyan, takım ruhu içinde spor yapmak isteyen herkesi kulübümüzün bir parçası olmaya çağırıyoruz.

 

KORFBOL TAKIMI

Korfbol, erkeklerle kadınların birlikte oynadıkları tek takım sporudur. Kulübümüz Korfbolla ilgilenen öğrencileri bir araya getirmek ve eğitim almak isteyen öğrenciler için gerekli koşulları sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Sporu seven,  arkadaşlarımızı kulübümüze bekleriz.

 

ERKEK VE KADIN TENİS TAKIMI

Üniversitemiz Tenis kulübü, öğrencilere tenis sporunu tanıtmayı ve tenis tekniklerini geliştirme imkanı sağlamayı amaçlar. Tenis takımımız Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen resmi turnuvalara katılarak üniversitemizi temsil eder.

Tenise ilgi duyuyor, takımımızın başarılı olduğu turnuvalardan pay sahibi olmak istiyorsanız sizleri de aramıza bekliyoruz.

 

ATLETİZM TAKIMI

Üniversitemiz Atletizm Kulübünün amacı, öğrencilere atletizm sporunu tanıtırken, kulüp üyelerimize kendi güç ve yeteneklerinin sınırlarını tanıtmak ve bunları geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Atletizm takımımız Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen resmi turnuvalara katılarak üniversitemizi temsil eder.

Atletizme ilgi duyan ve kendini geliştirmek isteyen tüm herkesi kulübümüze bekleriz. 

Etkinlikler
Kulüpler