Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Bölüm Hakkında

Bölümümüz, 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği adıyla eğitim-öğretime başlamış olup, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü adıyla eğitim-öğretime devam etmektedir.  

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, en hızlı gelişen bilim dallarından birisidir. Bu nedenle, ders programı ve ders içerikleri, bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak güncellenmektedir. 
Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nin temel uğraşı alanı;  elektrik, elektronik, haberleşme, kontrol, otomasyon, enerji, bilgisayar gibi çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Elektrik-Elektronik Mühendisleri; Enerjiden inşaata, bilişimden otomotive, sağlıktan kimyaya, finanstan ticarete, eğitimden eğlenceye, tarımdan sanayiye, ulaştırmadan haberleşmeye, turizmden tekstile, hemen hemen her sektörde çalışma olanağına sahip olup, bu sektörlerin farklı alanlarında ihtiyaç duydukları birer eleman olmaktadırlar.

Bölümümüzün misyonu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında, gelişmeleri yakından izleyen, ulusal ve uluslararası düzeyde bilgi ve becerilere sahip, öğrenmeyi ilke edinen, sorunlara çözüm üretebilen, sorumluluk duygusu gelişmiş, meslek ahlakını ön planda tutan, evrensel değerlere ve etik ilkelere bağlı mühendislerin yetişmesini sağlayacak öğretim ve eğitim vermektir.

Giriş Bilgileri

Kuruluş Yılı  2005-2006
Puan Türü MF-4
Eğitim Dili Türkçe
Hazırlık İsteğe Bağlı
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yerleşke Bilgisi Sütlüce Yerleşkesi

2017-18 Eğitim Döneminde Üniversitemiz aşağıdaki şekilde öğrenci almıştır.

Program Adı Burs Oranı Taban Puan Başarı Sırası
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Burslu 370,64272 66.910
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 50 247,3286 234.469
Elektrik-Elektronik Mühendisliği % 25